Czyszczenie komputerów, laptopów, notebooków

Często traktujemy jako pewnik, że wszystkie części naszego komputera są wysokiej jakości, że zawsze będą sprawne. Nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo jesteśmy zależni od komputera, zarówno w pracy jak i w domu. Wydaje się, że nigdy do poważnej awarii nie dojdzie. Jednak moment awarii komputera jest bardzo frustrujący i możemy utracić wiele czasu, na rozwiązanie problemu i jego naprawę. Zamiast pogodzić się z kłopotami w wyniku awarii, APLICOM zaleca regularną czyszczenie komputerów, laptopów oraz notebooków. Może to również przedłużyć żywotność sprzętu!

Czyszczenie komputerów, laptopów, notebooków i drukarek

Utrzymanie wnętrza komputera w czystości to kłopotliwe zadanie, ale to bardzo ważna sprawa, aby sprzęt mógł bezawaryjnie funkcjonować przez dłuższy okres czasu. Kurz i inne obce ciała, które trafią do Twojego sprzętu może blokować pracę wentylatorów, co prowadzi do przegrzania lub nawet spowodować trwałe uszkodzenie. To zagrożenie dla komputerów stacjonarnych, ale również laptopów i notebooków. Wbrew wielu opiniom to właśnie czyszczenie laptopów oraz czyszczenie notebooków jest szczególne istotne dla ich niezawodności. Nasi specjaliści mają także odpowiednie narzędzia do czyszczenia delikatnych urządzeń bez powodowania szkód.

Diagnostyka sprzętu

Cały sprzęt podlega negatywnym skutkom upływu czasu. Specjaliści APLICOM mogą uruchomić testy, aby upewnić się, że wszystkie urządzenia wciąż działają poprawnie. Jeśli diagnostyka odbywać się będzie regularnie, to można nawet wcześniej zauważyć problem i nie dopuścić, aby np. dysk twardy przestał całkowicie działać. Dzięki temu można uniknąć długotrwałych skutków awarii, czy utraty cennych danych. Możemy również pomóc w wyborze odpowiedniego sprzętu, aby zastąpić ten, który może powodować problemy w przyszłości.

Konserwacja oprogramowania

Nie tylko w fizycznej części komputera mogą nastąpić problemy. Komputer może zostać zaśmiecony resztkami fragmentów kodu, a nawet wirusów i złośliwego oprogramowania, które mogą spowodować problemy w przyszłości. Regularna konserwacja przez naszych specjalistów spowoduje wyczyszczenie tych śmieci z dysku twardego, co skutkuje efektywniejszą pracą komputera.

Jeśli przeprowadzasz regularne przeglądy swojego samochodu, dlaczego nie robisz tego swojemu komputerowi?

Umów się na wizytę już Dzisiaj!

Formularz kontaktowy

Archiwizacja i odzyskiwanie danych komputerowych

Dane na komputerze to nie tylko sekwencja zer i jedynek, to zdjęcia Twojej rodziny, wspomnienia, to Twoje prace, rozliczenie podatków, kontakty do znajomych, klientów i kolegów. Niezależnie, czy mają wartość emocjonalną czy praktyczną, to z pewnością nie chcesz ich utracić. Pamiętaj, że zawsze może okazać się, że dysk twardy Twojego komputera, jak każdy inny sprzęt, został uszkodzony, a odzyskanie danych nie powiodło się. Bez odpowiednich kopii zapasowych możesz bezpowrotnie utracić swoje cenne dane.

Odzyskiwanie danych

Jeśli Twój dysk twardy uległ uszkodzeniu i trzeba odzyskać informacje zapisane na dysku, możemy Ci pomóc. Niestety odzyskanie danych nie jest gwarantowane w 100%. Mamy dostęp do specjalnych narzędzi, które pomogą odzyskać dane z uszkodzonych dysków. W szczególnie skomplikowanych sytuacjach, które nie mogą być rozwiązane w warunkach domowych, możemy wysłać dysk do specjalizowanego laboratorium, aby wykorzystać najbardziej zaawansowane technologie odzyskiwania danych.

Archiwizacja danych i ich przechowywanie

Odzyskiwanie utraconych danych może być czasochłonne i kosztowne, a ponadto nigdy nie jest pewne. Aby chronić ważne pliki niezbędne jest prawidłowe tworzenie kopii zapasowych. APLICOM, oferuje kilka opcji archiwizacji i przechowywania danych w trybie off-line na zewnętrznych nośnikach. Możemy również pomóc skonfigurować system do automatycznego tworzenia kopii zapasowych plików, więc nie będziesz musiał wciąż pamiętać o archiwizacji.

Przenoszenie danych

Jeśli jesteś po modernizacji swojego komputera, wymieniając dysk twardy lub kupiłeś zupełnie nowy komputer, prawdopodobnie będziesz chciał przenieść wszystkie dane ze starego komputera na nowy. Ręczne przenoszenie informacji nie gwarantuje transferu wszystkich informacji i można utracić cenne pliki, ukrywające się w dziwnym miejscu na dysku. Nasi specjaliści posiadają narzędzia do transmisji danych w sposób szybki i łatwy. Mogą współpracować z Tobą, aby upewnić się, że wszystko, co potrzebne zostało przeniesione na nowy komputer. Możemy nawet zająć się recyklingiem dysku twardego po zakończeniu transferu.

APLICOM posiada rozwiązania, aby zarchiwizować Twoje dane, odtworzyć je lub przetransferować na nowy komputer!

Umów się na wizytę już Dzisiaj!

Formularz kontaktowy

Konfiguracja zapory sieciowej - internetowej (firewall)

Internet to wspaniałe miejsce, pełne przydatnych informacji, rozrywki i możliwości biznesowych, to niestety również miejsce, gdzie rozwija się element przestępczy. Każdego dnia hakerzy, oszuści i inni złoczyńcy ciężko pracują, aby uzyskać dostęp do prywatnych komputerów. Niektórzy z nich szukają danych do kradzieży tożsamości, a inni są po prostu zainteresowani wykorzystaniem komputera jako punkt dostępu dla swoich niezgodnych z prawem działań. Na szczęście, możesz temu zapobiec. Specjaliści APLICOM zrozumieją zawiłości bezpieczeństwa i mogą pomóc stworzyć bezpieczną sieć domową.

Sprzętowe i softwarowe zapory sieciowe

Najlepszym sposobem, aby zabezpieczyć domową sieć komputerową przed intruzami to skonfigurowanie silnej zapory. Nasi specjaliści mogą pomóc wyjaśnić zawiłości tworzenia zapory, przy użyciu oprogramowania, które można zainstalować na komputerze lub urządzeniach fizyczne podłączonych do sieci. Możemy zainstalować jakiekolwiek oprogramowanie lub sprzęt który potrzebujesz i prawidłowo skonfigurować sieć, aby zapewnić, że nie ma tylnego wejścia do Twojej sieci.

Oprogramowanie chroniące przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem

Ochrona sieci to nie tylko utworzenie zapory. Nawet solidna ochrona przed nieautoryzowanym dostępem do Twojej sieci, nie daje gwarancji, że użytkownicy w sieci domowej nieświadomie zarażą komputery wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. Dla utrzymania bezpieczeństwa sieci domowej, niezbędne jest oprogramowanie antywirusowe i chroniące przed złośliwym oprogramowaniem na każdym z komputerów. Specjaliści APLICOM pomogą Ci wybrać i zainstalować program odpowiedni do Twoich potrzeb i finansów.

Filtry internetowe

Zapewne słyszałeś, że wielu użytkowników domowych sieci komputerowych z dostępem do Internetu korzysta z oprogramowania filtrującego. Czy jesteś pewien, że utrzymujesz swoje dzieci z dala od ciemnych zakamarków Internetu lub że przypadkowo nie natrafią na strony z nieodpowiednimi materiałami? Że nie mają dostępu do stron propagujących przemoc, faszyzm, pornografię dziecięcą lub werbujących do podejrzanych sekt religijnych? Filtry internetowe to świetny sposób, aby utrzymać domową sieć komputerową z dala od tych zakamarków. Konfiguracja odpowiednich programów może być czasami bardzo trudna, a jednocześnie łatwe do obejścia dla Twoich dzieci. Jeżeli chcesz zapewnić dostęp do odpowiednich treści, a jednocześnie blokować szkodliwe, nasi specjaliści pomogą Ci rozwiązać ten problem.

Nie trać ani jednego dnia w niezabezpieczonej sieci komputerowej!

Umów się na wizytę już Dzisiaj!

Formularz kontaktowy

Modernizacja komputerów

Powszechnie wiadomo, że szybkości procesorów podwajają się mniej więcej co dwanaście miesięcy. Mając to na uwadze, łatwo zobaczyć, że komputer z górnej półki, zakupiony pięć lat temu, dzisiaj jest daleko w tyle nawet w stosunku do przeciętnego komputera kupowanego dzisiaj. Na szczęście wiele elementów systemu, od pamięci do kart graficznych i dysków twardych, można wymienić na nowe, szybsze wersje. Okresowa modernizacja komputera gwarantuje, że można korzystać na nim z najnowszych wersji oprogramowania nawet przez wiele lat.

Rozbudowa pamięci

Jeżeli na komputerze nie można uruchomić najnowszego oprogramowania, powodem może być zbyt mała ilość pamięci. Pamięć RAM, to tani składnik, który posiada największy wpływ na to, czy uda się uruchomić nowe oprogramowanie. Podjęcie decyzji, jaki rodzaj pamięci RAM będzie akceptować Twój komputer może być trudne, więc niech nasi specjaliści pomogą Ci wybrać odpowiednie części oraz dokonają ich instalacji dla Ciebie.

Wymiana uszkodzonych części

Wiele razy, gdy komputer nie uruchamia się, winne są temu jedynie jeden lub dwa elementy. Czasami trudno rozpoznać, które elementy są uszkodzone. Dlatego specjaliści APLICOM są wyposażeni w specjalistyczne narzędzia diagnostyczne, aby określić, jakie podzespoły należy wymienić. Możemy także pomóc określić, czy bardziej opłacalna jest naprawa, czy wymiana uszkodzonego komputera.

Nowe zakupy

Możemy pomóc ustalić, jaka powinna być szybkość nowego komputera i wypracować najlepszą równowagę pomiędzy jakością i ceną. Możemy zainstalować nowy komputer i przenieść wszystkie dane ze starego do nowego systemu, a nawet poddać recyklingowi stare urządzenia, gdy dokończą swego żywota.

Nie trać swojego cennego czasu z powodu wolnego komputera!

Umów się na wizytę już Dzisiaj!

Formularz kontaktowy

Domowe sieci komputerowe

Domowe sieci komputerowe Komputer domowy to dobry początek, ale do czasu, kiedy nie zacznie współdziałać z innymi komputerami i urządzeniami w Twoim domu, to tak, jakby wart był zaledwie połowę tego, ile za niego zapłaciłeś. Jeśli masz w domu nową sieć, którą należy skonfigurować, dołączyć do istniejącej sieci nowy komputer lub urządzenie, coś przestało prawidłowo funkcjonować, nasi specjaliści pomogą rozwiązać Twoje problemy szybko i profesjonalnie .

Instalacja i konfiguracja sieci domowej

Dzięki sieci domowej można pracować w domu, przechowywać zdjęcia i korzystać z Internetu o wiele łatwiej niż posiadając wiele oddzielnych komputerów. Prawidłowo skonfigurowana sieć pozwoli na pobieranie dokumentów z jednego komputera usytuowanego w innym miejscu w domu, a także pozwala na wspólne korzystanie z urządzeń takich jak np. drukarki. Konfiguracja sieci domowej może być skomplikowanym procesem, więc skorzystaj z naszej pomocy, a będziesz miał problem z głowy. Nasi specjaliści posiadają wyposażenie i doświadczenie którego potrzebujesz, aby wszystkie komputery w domu były połączone ze sobą i z Internetem. Wskażemy również, jaki sprzęt jest odpowiedni do łączenia komputerów w domu (router bezprzewodowy lub standardowy) i jak chronić sieć przed atakami z zewnątrz.

Dodawanie drukarek i innych urządzeń

Masz już działającą sieć, ale trzeba dodać nowy komputer lub urządzenie. Nasza wiedza i doświadczenie pomoże zlokalizować i zainstalować niezbędne sterowniki i uporać się ze wszystkimi przewodami, dzięki czemu od razu można cieszyć się z korzystania z nowej drukarki, zewnętrznego dysku twardego lub dowolnych innych wspólnych urządzeń w całym domu.

Serwis domowej sieci komputerowej

Jeśli masz problemy z siecią komputerową, APLICOM jest po to, aby Ci pomóc. Nasi specjaliści zlokalizują problem i znajdą odpowiednie rozwiązanie, aby wszystko pracowało prawidłowo. Jeżeli jest to problem z niesprawnym sprzętem, oprogramowaniem lub okablowaniem, nasi technicy są dostępni przez 7 dni w tygodniu.

Czy warto męczyć się jeszcze jeden dzień ze źle funkcjonującą domową siecią komputerową?

Umów się na wizytę już Dzisiaj!

Formularz kontaktowy

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies. Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.